Viac

  Danko hrá svoju vlastnú hru a ide mu to mimoriadne zle, uviedol politológ

  Andrej Danko hrá svoju vlastnú hru, na svojom malom pieskovisku a ide mu to mimoriadne zle. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Radoslav Štefančík s tým, že kandidatúra na prezidenta dvoch predsedov koaličných strán nevypovedá o samotnej koalícii, ale ide skôr o záležitosť Danka.

  --- Reklama ---

  „O Petrovi Pellegrinim sa hovorilo od koaličného vyjednávania ako o koaličnom kandidátovi na post prezidenta. Dokonca nemožno vylúčiť tézu, že to mohla byť jedna z podmienok vstupu Hlasu do koalície,“ uviedol politológ. Predseda Slovenskej národnej strany podľa neho ukazuje, čo je mu prednejšie.

  „Je to jeho osobný stranícky a mocenský záujem,“ dodal politológ, podľa ktorého Danko nemá reálnu šancu stať sa prezidentom. „Nemá na to mentálne vybavenie ani komunikačný talent. Navyše, po jeho nedávnej dopravnej nehode ukázal, že si nevidí ďalej od špičky svojho nosa. Že sa cíti ako nadčlovek, ktorý je nad nami ostatnými,“ dodal Štefančík.

  Zdroj: TASR - Martin Baumann

  Štefančík sa pozrel aj na to, či by mohol vstup nových prezidentských kandidátov zamiešať karty. Noví kandidáti na prezidenta podľa politológa nezabránia tomu, aby sa Peter Pellegrini dostal do druhého kola prezidentských volieb.

  --- Reklama ---

  Len to nebude s takým jasným náskokom, akoby to bolo bez týchto kandidátov. Zatiaľ ide o neškodných kandidátov, ktorí Pellegriniho nemôžu ohroziť. Kandidatúru ohlásil predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko, bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin a Marián Kotleba (ĽSNS).

  Problém podľa politológa môže mať však druhá strana. „Stále nepoznáme kandidáta Igora Matoviča, či maďarských strán, ktorí môžu odoberať hlasy Ivanovi Korčokovi,“ uviedol politológ s tým, že je tiež otázne, či sa neobjaví aj nejaký ďalší nový kandidát.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní