Viac

  Colníci našli u Číňana na Starej Vajnorskej falošné kartičky Pokémon aj Fifa World Cup

  Hliadka finančnej správy z Colného úradu Bratislava našla u 54-ročného Číňana falošné kartičky Pokémon, Fifa World Cup a obaly EURO 2024.

  --- Reklama ---

  Na ulici Stará Vajnorská v hlavnom meste sa hliadka zamerala na kontrolu motorového vozidla so slovenskou poznávacou značkou. Jeho vodičom bol občan čínskej národnosti, ktorého colníci vyzvali, aby sprístupnil úložný priestor a interiér vozidla. Objavili v ňom tovar, ktorý vykazoval znaky porušovania práva duševného vlastníctva.

  falošné kartičky PokémonZdroj: Finančná správa

  Škodu vyčíslili na viac ako 6 000 eur. V kartónových krabiciach bolo 510 balíkov kariet Pokémon, 29 obalov Pokémon, 588 kusov kartičiek Fifa World Cup a 24 kusov obalov EURO 2024. Prepravca nevedel predložiť potrebné doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia, preto tovar skončil v rukách príslušníkov finančnej správy.

  Podobný prípad riešili na ulici Stará Vajnorská aj v apríli. Vtedy objavili vo vozidle občana čínskej národnosti 3 508 balíčkov zberateľských kariet Pokémon a 184 obalov na tieto kartičky. Ak by sa tieto obľúbené kartičky pre deti dostali na trh a predali sa ako originál, škoda by predstavovala 22 692 eur. Takúto stratu vyčíslil majiteľ ochrannej známky. „V oboch prípadoch sa robia kroky podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi. Páchateľovi hrozí pokuta až do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum