Viac

  Český exposlanec Dominik Feri dostal tri roky väzenia za znásilnenie

  Súd rozhodol, že český exposlanec Dominik Feri je vinný v prípade dvoch znásilnení a jedného pokusu o znásilnenie. Vinný je vo všetkých bodoch obžaloby, za čo mu súd uložil trest tri roky väzenia. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Na základe stanice ČT24 informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

  --- Reklama ---

  Okrem toho dostal Feri súhrnný finančný trest viac ako pol milióna korún (vyše 20.000 eur) ako nemajetkovú ujmu pre obete. Podľa serveru iDNES.cz ide o čiastky 300.000, 150.000 a 60.000 korún.

  Žiadne ospravedlnenie

  Podľa sudkyne Lenky Hájkovej Ferimu priťažilo, že skutky spáchal ako verejne známa osoba a chýba aj jeho ospravedlnenie. Súd tiež negatívne zhodnotil jeho správanie počas výsluchov poškodených. Feri ich počúval vo vedľajšej miestnosti a podľa Hájkovej sa smial tak nahlas, že to bolo počuť do súdnej siene. Dve z poškodených to označili za veľmi negatívny zážitok.

  exposlanec Dominik Feri

  Jeho obhajkyňa Zuzana Smítková v utorok v záverečnej reči uviedla, že jediným poškodeným v tejto kauze je Feri. Kauza mu zničila osobný aj pracovný život a preto požadovala oslobodenie spod obžaloby v plnom rozsahu.

  --- Reklama ---

  Vynesenie rozsudku sa stretlo s veľkým záujmom médií. Súd pre obmedzenú kapacitu súdnej siene prostredníctvom žrebu určil, ktoré médiá budú môcť robiť kamerový záznam. Feri ešte pred vynesením rozsudku zopakoval, že trvá na svojej nevine.

  Obvinenie z troch skutkov

  Obžaloba opisuje tri skutky. Pri dvoch Feri ešte ako študent Právnickej fakulty Univerzity Karlovej a člen zastupiteľstva mesta Teplice znásilnil vo svojom byte v Prahe dve ženy. Jedna z nich mala v tom čase 17 rokov, za čo mu hrozila vyššia trestná sadzba. Tretí skutok, klasifikovaný ako pokus o znásilnenie, sa podľa obžaloby odohral v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR, kde Feri v kuchynke obťažoval svoju stážistku.

  Svedectvá viacerých žien, ktoré opisovali svoje skúsenosti s nevhodným správaním vtedajšieho politika, sa objavili v médiách pred voľbami do Poslaneckej snemovne v roku 2021. Pred súd sa nakoniec dostali tri z nich. Feri sa po medializácii vzdal poslaneckého mandátu, odstúpil z kandidátky a prerušil svoje členstvo v strane TOP 09. Z verejného života sa stiahol.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch: Cenu dostane aj Viggo Mortensen známy z Pána prsteňov

  Rusko a Severná Kórea podpísali zmluvu o strategickom partnerstve

  Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne.

  Predstaviteľ Gandalfa skončil v nemocnici. Herca odviezli priamo počas divadelného predstavenia

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície

  Polícia pátra po nezvestnom Marošovi Klačanovi z Bratislavy

  Vo vojenskom obvode v Česku vybuchla munícia, sú tam zranení

  V Kyjive sa uskutočnil dúhový pochod

  Izrael i palestínske militantné hnutia Hamas sa dopustili v prvých fázach vojny v Pásme Gazy vojnových zločinov.

  Izrael i Hamas sa dopustili vojnových zločinov, vyplýva z vyšetrovania OSN