Viac

  Česká polícia odhalila rodinný biznis s marihuanou, export smeroval aj do SR

  Česká polícia zadržala desať Čechov a Slováka, ktorí vo veľkom množstve pestovali a distribuovali marihuanu.

  --- Reklama ---

  Skupinu tvorili tri generácie jednej rodiny, ktorá sa biznisu venovala niekoľko rokov a nelegálnou činnosťou si zarobila milióny českých korún. Čechom hrozí osem až 12 rokov väzenia, Slovákovi desať až 15 rokov. V pondelok to uviedla hovorkyňa Národnej protidrogovej centrály Lucie Šmoldasová, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

  Hlavou rodinného gangu bol podľa polície 47-ročný muž. V prípade sú obvinení aj jeho rodičia a brat. Ten marihuanu podľa slov polície „užívateľsky testoval“ a fungoval ako prostredník a kontakt pre ďalších mužov obvinených z predaja drog. Organizátorom, poradcom a zaisťovateľom odberateľov bol mužov syn, študent vysokej školy.

  Česká polícia zadržala desať Čechov a Slováka, ktorí vo veľkom množstve pestovali a distribuovali marihuanu.Zdroj: TASR

  Slovák bol v drogovom prípade odberateľom. „Kupoval marihuanu od hlavného páchateľa a vozil ju na Slovensko a tam ju neoprávnene prechovával. Je vo väzbe v Leopoldove,“ povedala spravodajkyni TASR Šmoldasová s tým, že súdený bude tiež na Slovensku.

  --- Reklama ---

  Podľa zistení Národnej protidrogovej centrály táto „rodinná firma“ sadila rastliny konope po desiatkach kusov na viacerých miestach a rovnakým spôsobom ich aj skladovala. V prípade odhalenia tak zrejme chcela predísť trestnému stíhaniu za narábanie s veľkým množstvom drog.

  Členovia skupiny tiež podľa polície vedeli o tom, že marihuana je určená okrem iného na export na Slovensko, odkiaľ prichádzal zisk v eurách. Drogu podľa jej zistení distribuovali aj v jednej z dedinských reštaurácii v okrese Hodonín.

  Česká polícia na prípade spolupracovala so slovenskou prokuratúrou a Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA). Vo väzbe skončilo šesť ľudí. Policajti zaistili 61 kilogramov sušiny marihuany, tri autá a finančnú hotovosť 3,5 milióna českých korún, viac ako 17.000 eur a dva milióny českých korún na účtoch.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Celkovo 994 antisemitských incidentov zaznamenali v Nemecku v prvom mesiaci vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

  Nemecko zažilo od 7. októbra takmer 1000 antisemitských incidentov

  Americká, európska a ukrajinská polícia zadržali lídra hackerskej skupiny operujúcej z Ukrajiny. Gang pracoval s ransomvérom.

  Policajti z viacerých krajín na Ukrajine zadržali lídra hackerskej skupiny

  Nepriaznivé zimné počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať obetí na životoch a 23 zranených.

  Nepriaznivé počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať mŕtvych

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov zmiznutého letu MH370.

  Príbuzní pasažierov zmiznutého letu Malaysia Airlines žiadajú nové vyšetrovanie

  Straty ruskej armády na Ukrajine sú obrovské

  Rusko na Ukrajine za posledných 6 týždňov stratilo najviac vojakov od začiatku invázie

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku.

  V Česku prebieha rozsiahly štrajk učiteľov

  Ruská armáda oznámila, že postúpila severozápadne a juhovýchodne od mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

  Rusi obsadili časť priemyselnej zóny v meste Avdijivka

  Izrael zabil na Západnom brehu Jordánu najmenej osem ľudí, tvrdia Palestínčania