Viac

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine

  Británia ohlásila vo štvrtok nový balík sankcií voči Rusku. Spravila tak pri príležitosti druhého výročia začiatku invázie na Ukrajinu, ktoré pripadá na tento víkend. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a Reuters.

  --- Reklama ---

  Sankcie sú zamerané proti vyše 50 jednotlivcom a subjektom, pričom Londýn ich uvalil v snahe oslabiť zbraňový arzenál ruského prezidenta Vladimira Putina a zmenšiť objem financií, ktoré môže Rusko na vojnu vynakladať.

  „Náš medzinárodný ekonomický tlak znamená, že Rusko si túto nelegálnu inváziu nemôže dovoliť. Naše sankcie zmenšujú Putinove zdroje, ktoré zúfalo potrebuje, na financovanie svojej vojny čeliacej ťažkostiam,“ uviedol britský minister zahraničných David Cameron vecí vo vyhlásení.

  Nové britské sankcie sa zameriavajú na firmy spojené ruským muničným priemyslom a sú zamerané aj na zdroje príjmu Ruska z oblasti kovopriemyslu či obchodu s diamantmi a ropou. Britské ministerstvo zahraničných vecí tiež uvádza, že sankcie sa zameriavajú aj na dôležitých ruských dovozcov a výrobcov obrábacích strojov, ktoré sú používané pri výrobe obranných systémov a vojenských komponentov ako sú napríklad rakety či motory do tankov a stíhačiek.

  --- Reklama ---

  Aj Európska únia sa v stredu dohodla na v poradí už 13. balíku sankcií proti Moskve. Nový balík európskych sankcií je zameraný proti takmer 200 jednotlivcom a subjektom obviňovaným z toho, že Moskve pomáhajú pri obstarávaní zbraní alebo zo zapojenia do únosov ukrajinských detí.

  Británia okrem toho tento týždeň oznámila aj sankcie voči šiestim predstaviteľov trestaneckej kolónie na Sibíri, kde minulý týždeň zomrel ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov