Viac

  Bravčové ju vyšlo draho. Influencerka dostala za jeho konzumáciu dvojročný trest

  Rezne, fašírky či ružovučká panenka, väčšina Slovákov si život bez bravčového mäsa nedokáže ani len predstaviť. V mnohých krajinách, napríklad tých islamských, sa jeho konzumácia neteší veľkej obľube. Mäso z ošípaných považujú za nečisté a ako píše portál Indy100, za inak bežnú delikatesu ti tu hrozí vysoký trest.

  --- Reklama ---

  Indonézska influencerka Lina Lutfiawati, ktorá si v jednom zo svojich videí pochutnávala na chrumkavej bravčovej kožičke, spoznala svoj trest. Tamojšie úrady jej nariadili trest odňatia slobody na dobu dvoch rokov. Za mrežami si však môže pobudnúť ešte o niekoľko mesiacov dlhšie, ak včas neuhradí súdom stanovenú pokutu.

  Prejav nenávisti voči veriacim

  Inkriminované video bolo uverejnené začiatkom tohto roku, prvé obvinenie padlo v máji. 19. septembra súd indonézskeho mesta Palembang rozhodol v jej neprospech. Influencerka, ktorá sa sama hlási k islamu, bola uznaná vinnou za šírenie informácií, ktoré iniciujú nenávisť voči pobožným ľuďom a skupinám. Zároveň musí zaplatiť pokutu vo výške 15 368,43 eura.

  Lutfiawati tvrdí, že bravčovému mäsu neholduje. Na Bali, kde video vzniklo, ho mala skúsiť len z čistej zvedavosti. „Viem, že som spravila chybu, no takýto trest som nečakala,“ povedala influencerka. Jej prípadom sa začali zaoberať mnohé organizácie bojujúce za ľudské práva.

  --- Reklama ---

  „Je to v rozpore s medzinárodnými záväzkami, ktorými sa Indonézia zaviazala rešpektovať a ochraňovať slobodu myslenia, náboženstva či vierovyznania a rovnako slobodu názoru a prejavu,“ vyjadril sa k prípadu Usman Hamid, výkonný riaditeľ spoločnosti Amnesty International Indonesia.

  Autor

  Michaela Molnárová
  Michaela Molnárová
  Na EMEFKA Daily pokrývam predovšetkým aktuálne dianie zo zahraničia, cudzie mi však nie sú ani rôznorodé kuriozity z oblasti šoubiznisu.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Celkovo 994 antisemitských incidentov zaznamenali v Nemecku v prvom mesiaci vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

  Nemecko zažilo od 7. októbra takmer 1000 antisemitských incidentov

  Americká, európska a ukrajinská polícia zadržali lídra hackerskej skupiny operujúcej z Ukrajiny. Gang pracoval s ransomvérom.

  Policajti z viacerých krajín na Ukrajine zadržali lídra hackerskej skupiny

  Nepriaznivé zimné počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať obetí na životoch a 23 zranených.

  Nepriaznivé počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať mŕtvych

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov zmiznutého letu MH370.

  Príbuzní pasažierov zmiznutého letu Malaysia Airlines žiadajú nové vyšetrovanie

  Straty ruskej armády na Ukrajine sú obrovské

  Rusko na Ukrajine za posledných 6 týždňov stratilo najviac vojakov od začiatku invázie

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku.

  V Česku prebieha rozsiahly štrajk učiteľov

  Ruská armáda oznámila, že postúpila severozápadne a juhovýchodne od mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

  Rusi obsadili časť priemyselnej zóny v meste Avdijivka

  Izrael zabil na Západnom brehu Jordánu najmenej osem ľudí, tvrdia Palestínčania