Viac

  Adidas predá zvyšné produkty Yeezy

  Nemecký výrobca športových potrieb Adidas v pondelok oznámil, že tento rok plánuje predať zvyšné produkty zo svojho sortimentu Yeezy, ktoré pochádzajú zo spolupráce s kontroverzným dizajnérom Yeezym Ye, predtým známym ako raper Kanye West. TASR správu prevzala z DPA.

  --- Reklama ---

  Adidas sa rozišiel s dizajnérom v roku 2022 pre jeho antisemitské komentáre. To prinieslo nemeckej spoločnosti značné straty. Nebolo pritom jasné, či predá zvyšné zásoby sortimentu Yeezy po dvoch kolách ich predaja. Najnovšie však oznámil ďalší predaj, ktorý chce uzavrieť na konci roka. Produkty budú dostupné iba online, oznámil Adidas v pondelok vo svojom sídle v Herzogenaurach.

  Nemecký výrobca športových potrieb Adidas v pondelok oznámil, že tento rok plánuje predať zvyšné produkty zo svojho sortimentu Yeezy.Zdroj: Profimedia

  Spoločnosť už pred pár týždňami informovala, že tento rok uvedie na trh ďalšie produkty Yeezy za ceny pokrývajúce náklady. To by znamenalo tržby v celkovej výške približne 250 miliónov eur. Podľa Adidasu tak budú ďalšie výrazné odpisy zbytočné.

  V roku 2022 dosiahol Adidas tržby vo výške 1,2 miliardy eur. V roku 2023 však jeho tržby klesli na 750 miliónov eur, keďže venoval značné sumy z predaja organizáciám, ktoré bojujú proti diskriminácii a nenávisti vrátane rasizmu a antisemitizmu.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné